سلام مجموعه پرستاری آهنگ سلامت آماده پاسخگویی به سوالات شما بصورت شبانه روزی می باشد.

پشتیبانی در واتساپ
Close and go back to page

تعویض پانسمان در منزل

تعویض پانسمان در منزل|هزینه تعویض پانسمان در تهران

تعویض پانسمان در منزل

پیکی از مهمترین دلایلی که باعث تاسیس مرکز خدمات پرستاری در منزل آهنگ سلامت شده است، عدم دسترسی آسان شهروندان به خدمات پزشکی و پیراپزشکی در تمام ساعات شبانه روز می باشد. در کلان شهر تهران، با توجه به وجود ترافیک و آلودگی هوا، تردد در سطح شهر برای رسیدن به مراکز درمانی، کلینیک ها و بیمارستانها همیشه برای بیماران سخت و مشکل بوده است.


در این روزها هم با توجه به همه گیری ویروس کرونا و محدودیت های تردد، نگرانی در بین مردم افزایش یافته است. از این رو استفاده از خدمات قابل ارائه در منزل برای شهروندان به کاهش نگرانی برای حضور در محیط های پر تردد و شلوغ و کاهش احتمال ابتلا به ویروس کرونا کمک می کند.

یکی از این خدمات مهم قابل ارائه در منزل تعویض پانسمان در منزل می باشد. بسیاری از بیماران پس از جراحی با پانسمان از بیمارستان ترخیص می گردند. و برای تعویض آن باید مجددا به مراکز درمانی یا بیمارستانی که در آن تحت عمل جراحی قرار گرفته اند مراجعه نمایند. این کار برای سالمندان، کودکان و بسیاری از افراد سخت و مشکل می باشد.

در راستای تسهیل این امور برای شما عزیزان، مرکز خدمات پرستاری آهنگ سلامت مفتخر می باشد که با داشتن پرسنل پرستاری متخصص در امور مراقبتی، به صورت شبانه روزی و در ایام تعطیل در خدمت شما عزیزان باشد. تنها کافی است تا با برقراری تماس با مرکز آهنگ سلامت و دریافت مشاوره رایگان از همکاران ما، درخواست خدمت مورد نظر خود را اعلام نمایید.

تعویض پانسمان در منزل از جمله کارهایی است که حتما باید توسط افراد کارشناس در این امور انجامد گیرد ، در غیر این صورت اولین خطری که فرد را تهدید می کند عفونت می باشد. عفونت در محل زخم، منجر به تاخیر در روند درمان، باز شدن بخیه های جراحی، درد و افزایش ترشح  در محل زخم می شود. هم چنین در مراحل بعدی احتمال انتقال عفونت به جریان خون وجود را دارد که منجر به صدمات جبران ناپذیری می گردد. لذا در صورتی که از تعویض پانسمان در منزل به روش استریل آگاهی ندارید جدا از انجام آن خودداری نمایید.

پانسمان چیست؟

پانسمان عبارت از شست و شوی صحیح و استریل محل زخم، پاک کردن آلودگی از سطح زخم و قرار دادن پوشش ضدعفونی شده روی آن می باشد.

هدف از تعویض پانسمان چه می باشد؟

 1. حفاظت از زخم
 2. رفع آلودگی از سطح زخم
 3. کاهش احتمال عفونت در محل زخم
 4. جلوگیری از خونریزی در محل زخم
 5. جذب ترشحات و خونابه های خارج شده از زخم

 

ویژگی های پانسمان مناسب چیست؟

 1. پانسمان باید استریل و عاری از هرگونه آلودگی باشد و در عین حال که مانع از ورود ذرات میکروبی به زخم می شود، خود نیز تهدیدی برای عفونت زخم نباشد.
 2. اکسیژن باید به اطراف زخم برسد و تبادلات گازی در سطح زخم انجام شود.
 3. به زخم و یا قسمتی از آن در محیط زخم باقی نماند. برای مثال پانسمان پنبه به دلیل اینکه قسمتی از پنبه در محیط زخم به جا می ماند گزینه مناسبی نمی باشد.
 4. به اندازه کافی بزرگ که تمام سطح زخم و دو سانتی متر اطراف آن را بپوشاند.

 

همکاران متخصص پرستار ما، با رعایت کامل نکات استریل و استفاده از تجهیزات مناسب و شستشو به  وسیله مواد ضد عفونی کننده متناسب با زخم، تمام آلودگی ها را از سطح زخم پاک می کنند و پانسمان را به روش کاملا استریل تعویض می نمایند.

تعویض پانسمان در منزل برای زخم های مختلفی چون :

زخم جراحی

زخم بستر

زخم دیابتی

زخم های عروقی

انجام پذیر می باشد.

نکات مهمی که پرستاران در زمان قبل از تعویض پانسمان انجام می دهند:

 1. شست و شوی کامل و صحیح دستها با آب و صابون و عدم خشک کردن ان با حوله( بهتر از اجازه دهیم دستهایمان خودشان خشک شوند)
 2. آماده کردن تجهیزات مورد نیاز
 3. روند کار و مراحل انجام پانسمان را برای بیمار و یا همراه بیمار به طور کامل  توضیح می دهیم.
 4. حریم خصوصی بیمار را رعایت می کنیم.
 5. پانسمان قبلی را به آرامی و در جهت رویش موهای بدن از پوست جدا می کنیم.
 6. محل زخم و اطراف زخم را از نظر احتمال عفونت ترشح و قرمزی بررسی می کنیم.
 7. شست و شوی محل زخم را با سرم فیزیولوژی از فاصله 15 سانتی متری انجام می دهیم.
 8. پس از شستشو محل زخم را با گاز استریل خشک می کنیم و به آرامی و با دقت، به گونه ای که ایجاد خونریزی نکنیم، هرگونه اضافاتی را از سطح زخم بر می داریم.
 9. پانسمان جدید را با روش استریل و بدون برخورد با محیطی دیگر ، به آرامی بر روی زخم گذاشته و از فیکس بودن آن بر روی زخم اطمینان حاصل می کنیم.

نکاتی که باید توسط بیمار یا همراه در زمان تعویض پانسمان رعایت گردد:

 1. هرگونه تغییر در رنگ پوست اطراف زخم، قرمزی، درد، ترشح را حتما به پزشک اطلاع رسانی نمایید.
 2. بر روی زخم فاقد پانسمان عطسه و سرفه نکنید.
 3. هرگز مستقیما پنبه را بر روی زخم قرار ندهید زیرا پس از خشک شدن به سختی از پوست جدا می شود.
 4. اگر پانسمان به هر علتی آلوده شد حتما نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

تجهیزاتی که در انجام پانسمان در منزل استفاده می گردد با توجه به نوع زخم و محل آن متفاوت می باشد. در زخم های جراحی از پانسمان گاز استریل و چسب و یا پانسمان های آماده ضد آب استفاده می گردد. در زخم های دیابتی و زخم بستر از پانسمان های نوین حاوی نقره، پانسمان ها شفاف و یا پانسمان های حاوی ژل پر کننده و یا ترمیم کننده استفاده می شود. در انجام خدمت تعویض پانسمان در منزل به تجربه و دانش همکاران پرستار ما اطمینان کنید و با صرفه جویی در زمان و عدم خروج از منزل، در محیط امن و آرام خانه خود یرای خدمات با کیفیت ما باشید. برای دریافت خدمات تعویض پانسمان در منزل به مرکز آهنگ سلامت با شماره 66920451-021  تماس بگیرید.

 


درباره ما

آهنگ سلامت ارائه دهنده انواع خدمات پرستاری است.این مجموعه با داشتن پرستارانی متخصص در زمینه پرستاری کودک ،پرستاری بیمار و پرستاری سالمند توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند.
آهنگ سلامت از پرستارانی در کادر خود استفاده می کند دارای مهارت و تخصص لازم هستند تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانند آن را برطرف سازند.

آخرین مطالب علمی

تماس با ما

تلفن تماس :
989127306157+
989194578149+
 

جهت اطلاع : فعلا خدمات ما فقط در سطح شهر تهران میباشد

موقعیت ما

© مرداد 1399 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد آهنگ سلامت محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT