برای درخواست تماس بر روی آیکن بالا کلیک کنید

سلام مجموعه پرستاری آهنگ سلامت آماده پاسخگویی به سوالات شما بصورت شبانه روزی می باشد.

پشتیبانی در واتساپ
Close and go back to page

رادیولوژی در منزل

رادیولوژی در منزل|هزینه رادیولوژی در منزل

رادیولوژی در منزل

مرکز آهنگ سلامت مفتخر است که اعلام دارد جهت تامین رفاه حال شهروندان گرامی که توانایی خروج از منزل ندارند، خدمات رادیولوژی و سونوگرافی پرتابل در منزل را حتی در ایام تعطیل   ارائه می نماید.

موارد متعددی پیش می آید که بیماران در منزل نیاز به انجام سونوگرافی و یا رادیوگرافی داشته باشند ولی با توجه به وخامت وضعیت بالینی یا کهولت سن توانایی خروج از منزل را نداشته باشند، در این زمان با بهره گیری از خدمات مرکز آهنگ سلامت انجام امور عزیزان خود را تسهیل نمایید. این کار با به کار گیری از پیشرفته ترین تجهیزات و دستگاه های رادیولوژی و سونوگرافی پرتابل و متخصصین مجرب و کارشناسان خبره در این امور انجام می گردد. به لطف پیشرفت تکنولوژی دستگاه ها هر روز در سایز کوچکتر و قابل حمل تر می شوند. جهت رفاه حال شما عزیزان خدمات مرکز آهنگ سلامت به صورت شبانه روزی و در ایام تعطیل ارائه می گردد. هم چنین با داشتن کارشناس های خانم و آقا در راستای تامین آرامش و احترام به اعتقادات درخواست کنندگان خدمت، گام بر می داریم.

روال کار در این نوع خدمت رسانی این گونه است که کارشناس رادیولوژی از مرکز آهنگ سلامت به منزلتان می آید، تمام تجهیزات مورد نیاز برای رادیوگرافی را به همراه می آورد، طبق دستور پزشک فرایند رادیوگرافی را انجام می دهد و سپس منزل شما را ترک می کند.

چه افرادی در منزل به خدمات رادیولوژی نیاز دارند

 • افرادی که توانایی خروج از منزل را ندارند
 • سالمندان
 • افراد دارای شکستگی لگن، پا و...
 • افراد دچار سکته مغزی و آسیب های نخاعی حرکتی
 • افراد دارای فیکساتور و تراکشن در نواحی استخوانی
 • در شرایط جوی نامناسب و آلودگی هوا برای افرادی که آسم و یا بیماری های مزمن تنفسی دارند.
 • کودکانی که یکی از این شرایط را دارند.

بدیهی است که خدمات رادیولوژی برای تمام قسمت های بدن مثل قفسه سینه، استخوان لگن، جمجمه، ستون فقرات،اندام ها و ... انجام می شود.

مزایای استفاده از رادیولوژی در منزل چیست؟

 • تمامی فرآیند های جا به جایی و پذیرش در بیمارستان ها و انتظار برای فرارسیدن نوبت حذف می شود.
 • کاهش احتمال آسیب در افراد دارای شکستگی به علت حذف جا به جایی
 • افزایش احساس امنیت و آرامش به علت حضور در منزل
 • انجام رادیوگرافی در کوتاهترین زمان ممکن و دریافت جواب بلافاصله پس از انجام آن

نکاتی که درخواست کنندگان عزیز برای رادیولوژی در منزل یابد مد نظر داشته باشند:

 • همانطور که میدانید فرایند رادیوگرافی حاوی اشعه مضر می باشد و استفاده بی علت از ان صدماتی را به همراه خواهد داشت، پس بهتر است در شرایط اورژانسی که احتمال پذیرش و انجام رادیولوژی در بیمارستان ها وجود ندارد از این خدمت استفاده کنید.
 • بسیاری از عزیزان انتظار دارند در زمان درخواستشان دستگاه بلافاصله به منزلشان منتقل گردد. در صورتی که چنین امکانی وجد ندارد. از آنجا که دستگاه ها بسیار گران و ارزشمند می باشند و در صورت رها شدن و توجه نشدن به نکات احتیاطی احتمال آسیب به آنها وجود خواهد داشت، لذا دستگاه ها در زمان انجام رادیوگرافی همراه با کارشناس به منزل شما منتقل می گردند.
 • رعایت فاصله ایمنی برای سایرین که در منزل حضور دارند بسیار اهمیت دارد. حفظ فاصله یک متری برای جلوگیری از در معرض اشعه بودن امری ضروری است. هر چند همکاران ما موظف به همراه داشتن تجهیزات مراقبتی همچون پارآوان سربی می باشند.
 • اگر نیاز باشد که همراه در کنار بیمار باشد تا وضعیت مناسبی را برای عکس برداری ایجاد کند حتما باید لباس مناسب و محافظ سربی به تن داشته باشد.

 

سونوگرافی در منزل

تمام این فرایند های ذکر شده در خدمت رسانی برای انجام سونوگرافی در منزل هم  صادق می باشد. سونوگرافی پروسه ای کاملا بی خطر می باشد که در ان از امواج فراصوت استفاده می شود. نیازی به ایجاد بیهوشی در بیمار نمی باشد و کاملا بدون درد است. انجام سونوگرافی برای بررسی ارگان هایی مثل کبد، کلیه، پانکراس، طحال، کیسه9 صفرا، تیرویید،  رحم و تخمدان و ضمائم و یا فضای داخل شکم انجام می گیرد.

 انجام سونوگرافی چند شکل گوناگون دارد که با توجه به وضعیت بالینی بیمار و دستور پزشک نوع آن تعیین می گردد.

 1. سونوگرافی های ساده - که برای قسمت های مختلف بدن مانند شکم و لگن مورد استفاده قرار می گیرد.
 2. سونوگرافی های پیشرفته - که برای موارد تخصصی استفاده می شوند. تجهیزات این سونوگرافی ها از نوع سونو گرافی های ساده پیشرفته تر است.
 3. کالر داپلر - این سونوگرافی به سونوگرافی "رنگی" نیز معروف است. در این سونوگرافی از سلول های خونی تصویر برداری می شود.
 4. سونوگرافی های سه بعدی - که از جنین در رحم مادر انجام می شوند.
 5. سونوگرافی های چهار بعدی – که اشعه مضری دارند و در ماه های آخر بارداری نیز ممکن است تعیین حرکات جنین استفاده گردد.

 

امروزه تاکید بر ارائه خدمات همراه با تامین رفاه بیماران است. که رادیولوژی در منزل یکی از این خدمات پر کاربرد می باشد.

پس در صورت نیاز به هر یک از این خدمات با شماره 66920451-021 مرکز آهنگ سلامت تماس بگیرید، از همکاران ما مشاوره رایگان دریافت کنید و در کمترین زمان ممکن بهترین و با کیفیت ترین خدمات را در منزل دریافت نمایید.


درباره ما

آهنگ سلامت ارائه دهنده انواع خدمات پرستاری است.این مجموعه با داشتن پرستارانی متخصص در زمینه پرستاری کودک ،پرستاری بیمار و پرستاری سالمند توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند.
آهنگ سلامت از پرستارانی در کادر خود استفاده می کند دارای مهارت و تخصص لازم هستند تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانند آن را برطرف سازند.

آخرین مطالب علمی

تماس با ما

تلفن تماس :
989127306157+
+982166920451
 

جهت اطلاع : فعلا خدمات ما فقط در سطح شهر تهران میباشد

موقعیت ما

© مرداد 1399 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد آهنگ سلامت محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط Ayas Web