برای درخواست تماس بر روی آیکن بالا کلیک کنید

سلام مجموعه پرستاری آهنگ سلامت آماده پاسخگویی به سوالات شما بصورت شبانه روزی می باشد.

پشتیبانی در واتساپ
Close and go back to page

وصل سونداژ در منزل

خدمات سونداژ در منزل |هزینه وصل و خارج کردن سوند

خدمات سونداژ در منزل

سونداژ آقایان در منزل، سوند فولی آقایان در منزل، زدن سوند آقا در منزل، سونداژ آقا، نصب سوند آقا، سوند فولی آقا در منزل، سونداژ آقا در پیروزی، نصب سوند آقا در تهران پارس، سونداژ آقا در نارمک.سوند ادراری آقا در شرق تهران،نصب سوند ادراری آقا در پیروزی، سوندادراری در منزل.نصب لوله ادراری در شرق تهران ، نصب فولی کت برای آقایان در شرق تهران، سونداژ آقا در پیروزی

وصل سرم در نیروی هوایی، وصل سرم در پیروزی ، سرم زدن در پیروزی، سرم تراپی در پیروزی ، آنژیوکت، وصل سرم در تهرانپارس، تزریقات در منزل پیروزی،وصل سرم در نارمک،سرم تراپی در منزل نارمک ،وصل سرم در شرق تهران،تزریقات در منزل شرق تهران،پانسمان شرق تهران، سرم تقویتی شرق تهران،سرم آنتی بیوتیک شرق تهران،سرم تراپی در افسریه ، وصل سرم در منزل میدان شهدا،تزریقات میدان شهدا،سرم تراپی در هنگام،خدمات سرم در منزل نارمک.

سوند ادرار برای بیماران، سالمندان و افراد ناتوان به دلیل تکرر ادرار، نیاز به اندازه گیری جذب و دفع مایعات، عدم توانایی در کنترل ادرار انجام می شود. سایز سوند فولی با توجه به سن، جثه و اندازه مجاری ادرار بیمار مرتبط می باشد.

این کار توسط افراد متخصص و باتجربه در مرکز آهنگ سلامت انجام می شود. تمام وسایل مورد مصرف برای انجام سونداژ، استریل و یک بار مصرف هستند و پرستاران ما با رعایت کامل نکات لازم از ایجاد عفونت و عوارض برای بیمار شما پیشگیری می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون خدمات سونداژ در منزل میتوانیدبر روی لینک زیر کلیک کرده و با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

سوند ادرار و یا کتتر ادرار یک لوله ای باریک و انعطاف پذیر است که برای خارج کردن ادرار از مثانه بیماران که توانایی ندارند استفاده می شود که باید توسط پرستاران متخصص در این زمینه در شرایط خاص انجام شود وگرنه ممکن است مشکلاتی جبران ناپذیر مانند صدمه به دستگاه ادراری ، درد و عفونت داشته باشد. از سونداژ ادراری برای افرادی که کنترلی روی تخلیه ادرار خود نداشته و یا دچار انسداد در مجاری هستند و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. جنس سوندها می تواند از لاستیک، پلاستیک پی وی سی و یا سیلیکون باشد.خدمات سونداژ در منزل

سوند ادرار ممکن است دائم یا موقت باشد.

در سوند موقت، کتتر ادرار از طریق مجرا وارد مثانه می شود، در انتها نیز بالونی دارد که با آب مقطر باد می شود و به فیکس ماندن در مثانه کمک می کند، سپس منجر به تخلیه ادرار در افراد می شود. انتهای سوند فولی نیز به کیسه جمع کننده ادرار متصل می باشد که شفاف است و رنگ و حجم ادرار قابل مشاهده می باشد. سوند موقت ممکن است تنها یک بار، آن هم در زمان جراحی برای بیمار تعبیه شود و پس از آن خارج گردد، گاهی نیز امکان دارد که به مدت چند روز نیاز به حضور سوند فولی در مجرا باشد.

در سوند دائم ، کتتر ادراری برای مدت بیشتری در مثانه می ماند. در این شرایط نحوه کار و تعبیه کتتر همچون سوند موقت می باشد. گاهی ممکن است از جنس های آنتی باکتریال و یا سیلیکونی استفاده شود. در برخی مواقع سوند ادرار ممکن است زیر شکم و از روی پوست(سوند سوپرا پوبیک) وارد مثانه شود. در هر حالت وجود آن در روند درمان ضروری می باشد و تا زمانی که پزشک صلاح می داند باید در مثانه فیکس باشد.

اشکال مختلفی در سوند های اداری وجود دارد، همچون سوند داخلی که به تفصیل توضیح داده شد.

 

سوندهای بیرونی

این نوع از سوندها کاملا بیرون از بدن کار گذاشته می شود و تنها برای مردان مناسب است. از سوندهای  بیرونی تنها هنگامی استفاده می شود که فرد از نظر جسمی سالم بوده و تنها توانایی کنترل ادرار خود را ندارد. مانند بیمارانی که به زوال عقل دچار شده اند. همان طور که از نام این سوند پیدا است، مانند روکشی پلاستیکی با لوله به مجرای ادرار وصل شده و ادرار را به کیسه منتقل خواهد کرد.

 

سوند سوپرا پوبیک

که از روی پوست وارد مثانه میشود. که این کار حتما در طول جراحی توسط جراح مجاری ادراری تحت بی حسی و یا بیهوشی عمومی انجام میگیرد.

سوند  یک راه

که به آن ها نلاتون نیز گفته می شود، تنها جهت خروج یک باره ادرار استفاده میشود و سپس خارج می گردد. این سوند ها بالا می برای فیکس شدن در مثانه ندارند و تنها دارای یک راه جهت خروج ادرار می باشند.

سوند دو راه

که سوند رایج در استفاده برای سونداژ بیماران می باشد. یک راه جهت خروج ادرار و راه دیگر جهت تزریق آب مقطر یا هوا برای باد کردن بالون داخل مثانه می باشد.

سوند سه راه

این سوند های تخصصی جهت شستشوی مثانه در پی جراحی استفاده می شود، یک لاین اضافه برای وارد کردن سرم شستشو جهت خروج خون تعبیه شده است  ، که می تواند به پیشگیری از ایجاد لخته و باز بودن مجرای ادرار کمک کند.

دلایل استفاده از سوند ادرار چیست؟

 • مهمترین و رایج ترین دلیل خارج کردن فرد از حالت احتباس ادراری ناشی از انسدار آناتومیکی یا سائل فیزیولوژی و بیماریهایی چون بزرگی پروستات، عقونت های مجرای ادراری یا مشکلات عصبی و .. باشد.

 • جهت گرفتن نمونه استریل ادرار نیز از سوند فولی استفاده می شود.خدمات سونداژ در منزل

 • اندازه گیری میزان ادرار

 • قبل و بعد از بسیاری از جراحی ها

 • آسیب های نخاعی

 • آلزایمر

 

نکاتی را که باید در برای بیماران دارای سوند فولی در منزل رعایت کنیم:

 • پیش از اقدام به چک کردن سوند و یا ادرار دستهای خود را با اب و صابون می شوییم

 • حتما حداقل روزی یک بار اطراف مجرای ادرار که سوند از آن عبور کرده است با اب ولرم و صابون شسته شود.

 • کیسه جمع اوری ادرار حتما پایین تر از سطح مثانه قرار بگیرد که ادرار از کیسه به مثانه برنگردد و احتمال عفونت ادراری کاهش پیدا کند.

 • سوند را به داخل ران بیمار فیکس می کنیم که ور اثر تحرک ، داخل مثانه جا به جا نشود و یا کشیده نگردد.

 • حتما مسیر لوله ها تا کیسه باز باشد و پیچ و تاب خوردگی و انسداد در مسیر ایجاد نشود.

 • کیسه حتما پیش از پر شدن کامل تخلیه گردد. ( حداکثر سه چهارم پر باشد)

 • اگر در کیسه ادرار خون دیده شد یا جریان ادرار قطع شد حتما به مرکز آهنگ سلامت اطلاع دهید تا بررسی تخصصی شود.

 

پرستاران ما در زمان تعبیه سوند ادرار حتما تمام آموزش ها و نکات ضروری در مراقبت از سوند فولی را به خانواده های بیماران  یادآوری می کنند.

 

در صورت نشت ادرار از اطراف سوند فولی، درد مثانه، سوزش ، قرمزی و التهاب در پوست اطراف سوند فولی، ایجاد لخته های خون، تغییر رنگ و بوی ادرار و یا افزایش درجه حرارت بدن حتما با پزشک یا مراکز درمانی تماس حاصل فرمائید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تعبیه سوند و یا تعویض آت، و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما با شماره ۶۶۹۲۰۴۵۱-۰۲۱ تماس بگیرید و از تعرفه و هزینه های خدمات ما نیز مطلع کردید.


درباره ما

آهنگ سلامت ارائه دهنده انواع خدمات پرستاری است.این مجموعه با داشتن پرستارانی متخصص در زمینه پرستاری کودک ،پرستاری بیمار و پرستاری سالمند توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند.
آهنگ سلامت از پرستارانی در کادر خود استفاده می کند دارای مهارت و تخصص لازم هستند تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانند آن را برطرف سازند.

آخرین مطالب علمی

تماس با ما

تلفن تماس :
989127306157+
+982166920451
 

جهت اطلاع : فعلا خدمات ما فقط در سطح شهر تهران میباشد

موقعیت ما

© مرداد 1399 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد آهنگ سلامت محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط Ayas Web