سلام مجموعه پرستاری آهنگ سلامت آماده پاسخگویی به سوالات شما بصورت شبانه روزی می باشد.

پشتیبانی در واتساپ
Close and go back to page

متخصص اورولوژی|بهترین متخصص اورولوژی در تهران

متخصص اورولوژیاورولوژی شاخه ای از پزشکی است که بر سلامت سیستم ادراری زن و مرد تمرکز دارد. متخصص ارولوژ پزشکی است که تخصص در سیستم مجاری ادراری دارد. در دوران باستان ، پزشکان ادرار بیمار را برای یافتن سرنخی در باره بیماری فرد بررسی می کردند. امروزه ، یک رشته پزشکی کامل وجود دارد که بر سلامت سیستم ادراری متمرکز است، که شامل کلیه ، مثانه ، پروستات  و آلت تناسلی است.

در ادامه به طور کامل وظایف ارولوژییست را تعریف کرده و علائم هشدار دهنده جهت مراجعه به متخصص اورولوژی را ذکر می کنیم.

در ابتدا ببینیم دستگاه ادراری شامل چه قسمت هایی است؟

کلیه ها ، حالب ها و مثانه ، اجزای اصلی دستگاه ادراری هستند. دستگاه ادراری سیستم تخلیه بدن شما برای دفع ادرار است. ادرار ترکیبی از مواد زائد و آب است. برای اینکه تولید ادرار به طور طبیعی و بدون هیچ گونه عارضه ای اتفاق بیفتد ، همه اعضای بدن در دستگاه ادراری باید با هم هماهنگ کار کنند.

در ادامه ببینیم اورولوژیست ها چه کاری انجام می دهند؟

 متخصص ارولوژی برای تشخیص و درمان مشکلات دستگاه ادراری آموزش دیده است و تخصص یافته است. هر اختلال و بیماری که در مسیر تولید و دفع ادرار باشد برای متخصص اورولوژی قابل توجه و با اهمیت است.

چه موقع باید به متخصص ارولوژی مراجعه کنم؟

در صورت بروز علائم عفونت دستگاه ادراری (UTI) ، هرگونه مشکل در دفع ادرار ، مشاهده خون در ادرار ، بی اختیاری ادرار(نشت ادرار)، درد در هنگام دفع ادرار، سنگ کلیه و درد در ناحیه پهلوها، پزشک عمومی ممکن است به شما توصیه کند که به یک متخصص ارولوژی مراجعه نمایید.

 چه انتظاری باید از اورولوژیست خود داشته باشیم؟

متخصص اورولوژی در ابتدا به طور معمول یک سری آزمایشات را درخواست می کند تا مشخص کند منشا مشکل و یا درد و بیماری از کجاست. آزمایشات خونی، تصویربرداری  مانند سونوگرافی ، سی تی اسکن،  ام آر آی ،همه  می تواند به متخصص اورولوژی کمک کند تا بیماری را پیدا کند.آزمایشات ادرار برای بررسی باکتری و عفونت ویا سایر بیماری های کلیوی انجام می شود. اگر وضعیت جدی تر باشد ، ممکن است اورولوژیست پبشنهاد  نمونه برداری بدهد. این اتفاق به طور معمول برای بررسی سرطان های کلیه، مثانه و پروستات ممکن است انجام شود. متخصص اورولوژی ممکن است در مورد سوابق پزشکی از شما سوالاتی بپرسد و معاینه فیزیکی نیز انجام دهد. اگر مرتباً تکرر ادرار، درد در زمان دفع ادرار ، دشواری در زمان دفع ادرار ، خون در ادرار ، درد در کمر را دارید، شما باید با توسط اورولوژیست ویزیت شوید.به منظور حفظ سلامت دستگاه ادراری ، متخصصان اورولوژی معمولا توصیه می کنند که به طور مرتب آب بنوشید تا از بسیاری از اتفاقات و مشکلات در سیستم ادرای پیشگیری شود. آنها همچنین بر اهمیت دوری از استعمال دخانیات و حفظ رژیم کم نمک تأکید دارند. با پیروی از این قوانین ساده می توانید از ایجاد طیف گسترده ای از مشکلات اورولوژی جلوگیری کنید.کلیه تومورها یا سرطان های کلیه ، مثانه ادرار ، پروستات ، نیز توسط متخصص ارولوژی تشخیص و درمان می شوند. مرکز آهنگ سلامت به همشهریان محترم نوید خدماتی با کیفیت  را می دهد که در این راستا، انجام ویزیت متخصص در منزل برای شما عزیزان میسر می گردد. عزیزانی که نیاز به انجام ویزیت یا معاینات توسط متخصصین اورورلوژی را دارند با مرکز آهنگ سلامت و شماره 66920451-021 تماس بگیرند و یا درخواست خود را در قالب فرمی که در سایت برای شما  طراحی شده است، ارسال کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

 


درباره ما

آهنگ سلامت ارائه دهنده انواع خدمات پرستاری است.این مجموعه با داشتن پرستارانی متخصص در زمینه پرستاری کودک ،پرستاری بیمار و پرستاری سالمند توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند.
آهنگ سلامت از پرستارانی در کادر خود استفاده می کند دارای مهارت و تخصص لازم هستند تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانند آن را برطرف سازند.

آخرین مطالب علمی

تماس با ما

تلفن تماس :
989127306157+
989194578149+
 

جهت اطلاع : فعلا خدمات ما فقط در سطح شهر تهران میباشد

موقعیت ما

© مرداد 1399 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد آهنگ سلامت محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT