سلام مجموعه پرستاری آهنگ سلامت آماده پاسخگویی به سوالات شما بصورت شبانه روزی می باشد.

پشتیبانی در واتساپ
Close and go back to page

متخصص خون و انکولوژی|بهترین متخصص خون و انکولوژی

متخصص خون و انکولوژیخون از چهار جز تشکیل شده است:

گلبول های سفید خون ، گلبول های قرمز خون ، پلاکت ها و پلاسما ، و هر یک از آنها در بدن عملکرد خاصی دارند.

  • گلبول های سفید خون با عفونت و عامل خارجی وارد شده به بدن، مبارزه می کنند.
  • سلول های قرمز خون اکسیژن را از ریه ها به قلب ، اندام ها و سایر بافت های بدن منتقل می کنند.
  • پلاکت ها باعث ایجاد لخته خون می شوند و از خونریزی بی مورد جلوگیری می کنند.
  • پلاسما مایعی است که مواد زائد را از خون به کبد و کلیه منتقل می کند و دفع می کند. هم چنین گلبول های قرمز و سفید و پلاکت در پلاسما شناور می باشند.

هنگامی که هر یک از اجزای فوق در نتایج آزمایشگاهی افراد غیر طبیعی باشد ، فرد باید توسط متخصص خون ویزیت گردد. متخصص خون شناسی آزمایشات تخصصی بیشتری را برای تعیین علت غیر طبیعی بودن نتایج آزمایش خون و نحوه درمان آن انجام می دهد.

متخصص خون و آنکولوژی چیست؟ 

هماتولوژیست- آنکولوژیست پزشکی است که در زمینه خون شناسی (مطالعه خون) و انکولوژی (مطالعه سرطان) آموزش دیده است و تخصص پیدا کرده است. وی در تشخیص ، درمان و / یا پیشگیری از اختلالات خونی و سرطان هایی که بر روی خون ، مغز استخوان و سیستم ایمنی ، هموستاتیک (فرایندی که خونریزی را کنترل می کنند) و سیستم های عروقی تأثیر می گذارد تخصص یافته است. ، مانند:

  • اختلالات خونریزی مانند هموفیلی
  • اختلالات گلبول قرمز مانند کم خونی یا پلی سیتمی (افزایش غلظت خون در پی افزایش تعداد گلبول های قرمز)
  • سرطان های خون مانند سرطان خون ، لنفوم
  • اختلالات انسدادی مانند ترومبوز ورید عمقی (DVT)(ایجاد لخته در مسیر عروق وریدی) و یا ترومبوآمبولی شریانی (ایجاد لخته در مسیر شریان)
  • اختلالات ژنتیکی خون مانند بیماری سلول داسی شکل( نوعی کم خونی در پی تغییر شکل گلبول های قرمز که منجر به مرگ آنها می شود.)
  • هر شرایطی که نیاز به پیوند مغز استخوان یا سلول های بنیادین داشته باشد.

چرا کسی به یک متخصص خون و آنکولوژی ارجاع می شود؟

اغلب به این دلیل است که در هنگام آزمایش خون یک ناهنجاری تشخیص داده شده است. 

هماتولوژیست ها-آنکولوژیست ها چه کاری انجام می دهند؟

این متخصصین در درمان سرطان های خون مانند لنفوم هوچکین و غیر هوچکینز ، سرطان خون و میلوم های متعدد تخصص دارند. هم چنین درمان و تشخیص سایر سلول های سرطانی در بدن نیز بر عهده متخصص انکولوژی می باشد. در بیشتر موارد ، اما با این وجود ، متخصصان خون و سرطان، سرطان های قابل جراحی مانند سرطان پروستات را درمان نمی کنند.متخصصان خون به طور مستقیم با بیمارانی که دارای اختلالات مرتبط با خون هستند کار می کنند. اگر به یکی از این متخصصین ارجاع شده باشید ، به این دلیل است که یک اختلال شناخته شده یا مشکوک مشاهده شده است، که فراتر از مهارت پزشک عمومی است. و باید از یک متخصص خون که تمرکز او روی بیماری های مربوط به خون است بهره مند شوید. توجه داشته باشید که مراجعه به متخصص خون به طور ذاتی به معنای ابتلا به سرطان نیست.یک متخصص خون ، یک متخصص بسیار ماهر است که قرار است در همکاری با سایر پزشکان شما کار کند و جایگزین آن نشود تا مراقبت های مناسب در چارچوب سلامت کلی شما صورت پذیرد. این امر به ویژه در صورت ابتلا به چندین بیماری مزمن مانند دیابت یا بیماری کبدی که ممکن است تصمیمات درمانی را تحت تأثیر قرار دهد بسیار مهم است.مرکز آهنگ سلامت در راستای ارتقای سطح کیفیت خدمات ارائه شده به شما عزیزان، خدمت ویزیت پزشک متخصص در منزل را نیر برای ما راه اندازی کرده است. لذا در صورت نیاز به انجام ویزیت، کافی است با شماره 66920451-021  تماس حاصل نمایید و یا در داخل سایت در قسمت درخواست خدمات، فرم مورد نظر را به صورت آنلاین تکمیل کرده تا کارشناسان ما در اولین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.


درباره ما

آهنگ سلامت ارائه دهنده انواع خدمات پرستاری است.این مجموعه با داشتن پرستارانی متخصص در زمینه پرستاری کودک ،پرستاری بیمار و پرستاری سالمند توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند.
آهنگ سلامت از پرستارانی در کادر خود استفاده می کند دارای مهارت و تخصص لازم هستند تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانند آن را برطرف سازند.

آخرین مطالب علمی

تماس با ما

تلفن تماس :
989127306157+
989194578149+
 

جهت اطلاع : فعلا خدمات ما فقط در سطح شهر تهران میباشد

موقعیت ما

© مرداد 1399 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد آهنگ سلامت محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT