سلام مجموعه پرستاری آهنگ سلامت آماده پاسخگویی به سوالات شما بصورت شبانه روزی می باشد.

پشتیبانی در واتساپ
Close and go back to page

متخصص زنان و زایمان|بهترین متخصص زنان و زایمان

متخصص زنان و زایمانمتخصصین زنان و زایمان پزشکانی هستند که با تمرکز بر روی سیستم تولید مثل زنان در زمینه بهداشت و سلامت زنان تخصص دارند.آنها با طیف گسترده ای از مسائل ، از جمله بیماری های زنان، بارداری، زایمان،  قاعدگی و مسائل ناباروری ، عفونت های مقاربتی ، اختلالات هورمونی و سایر موارد روبرو می شوند.

 متخصصین زنان و زایمان را بیشتر بشناسیم:

متخصص زنان و زایمان پزشکی است که در زمینه سلامت اندام های زن تخصص دارد. بسیاری از زنان از اوایل نوجوانی ممکن است توسط متخصص زنان ویزیت شوند و برای مشکلات عمومی بهداشت نیز به ویزیت و مشاوره های بعدی نیز ادامه دهند. به خانم ها توصیه می شود هر ساله برای معاینه سالانه به متخصص زنان مراجعه کنند و هر زمان علائمی غیر معمول دارند که آنها را نگران می کند حتما توسط متخصص زنان ویزیت شوند. یک متخصص زنان بیماریهای مربوط به اندام های تولید مثل زنان را درمان می کند و همچنین در بارداری و زایمان و روند پس از زایمان در کنار مددجوی خود کمک رسانی می کند.همانطور که گفته شد، مراجعه به متخصص زنان برای غربالگری سالانه به شدت توصیه می شود. 

شرایطی که معمولاً توسط متخصصین زنان درمان می شود شامل موارد زیر است: 

مسائل مربوط به بارداری ، ناباروری ، قاعدگی و یائسگی، تنظیم خانواده ، از جمله پیشگیری از بارداری ، عقیم سازی و ختم بارداری،مشکلات مربوط به بافت هایی که از اندام های لگن پشتیبانی می کنند ، از جمله رباط ها و عضلات کف لگن،بیماری های مقاربتی،سندرم تخمدان پلی کیستیک، بیماری های خوش خیم دستگاه تناسلی ، به عنوان مثال ، کیست تخمدان ، فیبروم ، اختلالات پستان و سایر تغییرات غیر سرطانی،بیماری هایی که احتمال بدخیمی دارند،مانند هایپرپلازی(رشد سلولی زیاد) آندومتر،و دیسپلازی(رشد سلولی با شکل نامتعارف) گردن رحم،سرطانهای دستگاه تولید مثل و پستانها و تومورهای مربوط به این نواحی ناهنجاری های مادرزادی دستگاه تناسلی زنان،آندومتریوز ، یک بیماری مزمن که بر سیستم تولید مثل تأثیر می گذارد، بیماری های التهابی لگن، از جمله آبسه های عفونی،اختلال در عملکرد اندام تناسلی، متخصصان زنان در حالت ویژه، مراقبت های بهداشتی زنان و زایمان را ارائه می دهند ، از جمله داروهای پیشگیرانه برای زنان و تشخیص و درمان مشکلات و اختلالات دوران بارداری همچنین به پزشک متخصص این فرصت را دارد تا از طریق مشاوره در مورد مسائل مهم بهداشتی و سبک زندگی زنان، رفاه و سلامت جنسی زنان را در دراز مدت تامین نماید.به خاطر داشته باشید در هر ویزیت با متخصص زنان ، یک گزارش درست و شفاف از مشکلات، دردها و علایم شما ، به متخصص زنان ایده بهتری از وضعیت شما را ارائه می دهد و آنها را قادر می سازد تا بیشتر و بهتر به شما کمک کنند. پزشک متخصص زنان در کنار بیماری های زنان و مشکلات اندام تناسلی، در پروسه پیش از بارداری، بارداری و پس از زایمان نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد. تمامی معاینات دوران بارداری و انجام انواع غربالگری و یا سونوگرافی به دستور پزشک متخصص زنان انجام می شود. همینطور پس از زایمان نیز هم چنان جهت مشاوره و حفظ سلامت می توان به ایشان مراجعه نمود.

اقدامات معمول تشخیصی برای پزشک متخصص زنان چیست؟

  • تست پاپ اسمیر

  • سونوگرافی

  • معاینه میکروسکوپی دهانه رحم

  • نمونه برداری از آندومتر(گرفتن نمونه از پوشش رحم)

  • هیستروسکوپی (استفاده از آندوسکوپ برای دیدن رحم)

 

اقدامات  جراحی عبارتند از:

  • آماده سازی بیماران برای جراحی

  • لاپاراسکوپی ( یک روش جراحی با استفاده از دستگاه ها بدون برش روی پوست شکم.. برای اهداف تشخیصی و جراحی)

  • جراحی جزئی ، به عنوان مثال ، عقیم سازی

  • جراحی بزرگ ، به عنوان مثال ، زایمان سزارین، برداشتن فیبروم در رحم و یا برداشتن رحم

برای معاینات دوره بارداری و یا پس از زایمان، بهتر است در منزل بمانید و تنها با یک تماس، درخواست پزشک متخصص زنان را به اطلاع کارشناسان ما برسانید.


درباره ما

آهنگ سلامت ارائه دهنده انواع خدمات پرستاری است.این مجموعه با داشتن پرستارانی متخصص در زمینه پرستاری کودک ،پرستاری بیمار و پرستاری سالمند توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند.
آهنگ سلامت از پرستارانی در کادر خود استفاده می کند دارای مهارت و تخصص لازم هستند تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانند آن را برطرف سازند.

آخرین مطالب علمی

تماس با ما

تلفن تماس :
989127306157+
989194578149+
 

جهت اطلاع : فعلا خدمات ما فقط در سطح شهر تهران میباشد

موقعیت ما

© مرداد 1399 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد آهنگ سلامت محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT