سلام مجموعه پرستاری آهنگ سلامت آماده پاسخگویی به سوالات شما بصورت شبانه روزی می باشد.

پشتیبانی در واتساپ
Close and go back to page

متخصص عفونی|اعزام متخصص عفونی به منزل|پزشک متخصص

متخصص عفونیبخشی از بیماری هایی که بدن آنان را درگیر می کند می تواند زمینه عفونی داشته باشد. خصوصا در حال حاضر و در زمان همه گیری کرونا، بار بسیار سنگینی بر دوش پزشکان عفونی از نظر درمان مشکلات عفونی ریوی می باشد. هم چنین بسیاری از بیماران دیابتی دچار زخم های عفونی در پاها می شوند که درمان آنها بر عهده پزشکان عفونی است. برخی از بیماران پس از انجام جراحی های کتف دچار عفونت در محل جراحی می گردند که پزشک عفونی می تواند در این موارد نیز کارامد باشد.

 پس از این معرفی کوتاه به برخی از مشکلات و علایم اشاره می کنیم که نیازمند ویزیت توسط پزشک عفونی می باشند:

  1. تب : اولین نشانه عفونت در بدن و افزایش فعالیت سیستم ایمنی، تب می باشد. تب نشانه ای است بسیار موثر برای اطلاع وجود عامل عفونی در بدن. پس می تواند در تشخیص زودرس عفونت در بدن موثر باشد.
  2. مقاومت به انتی بیوتیک: برای مثال پس از بیماری های ریوی یا جراحی که نیازمند مصرف طیفی از آنتی بیوتیک می باشد، بیمار و پزشک مربوطه پیشرفتی در روند بیماری مشاهده نمی کنند و به عبارتی، اثری موثر از آنتی بیوتیک های تجویز شده نمی بینند. از ین جهت، بیمار به متخصص عفونی ارجاع داده می شود. در این زمان ، پزشک عفونی با کمک میکروبیولوژیست، نوع عفونت و عامل عفونی را تشخیص می دهند و آنتی بیوتیک های موثر نسبت به عامل عفونی را تجویز می نمایند.

پزشک متخصص عفونی چه اقداماتی در زمینه تشخیص و درمان انجام می دهد؟

  1. شرح حال: قدم اول برای تمامی پزشکان در برخورد با بیماران، گرفتن شرح حال می باشد. بسیاری از اطلاعات لازم که در مسیر تشخیص و درمان کمک کننده پزشکان است از شرح حالی دقیق و صحیح استخراج می گردد.
  2. انجام آزمایشان بالینی مثل نمونه های خونی و تست های التهابی، نمونه هایی برای ارسال به آزمایشگاه وبروسی از نظر کشت باکتری های و قارچی برای تشخیص عامل عفونت زای بدن و تجویز صحیح آنتی بیوتیک.
  3. انجام سی تی اسکن، ام آر آی و سونوگرافی برای تشخیص و تایید محل عفونت یا آبسه های عفونی داخل بدن

نکته بسیار مهم در این دوران، درگیری بسیاری از شهروندان با ویروس کروناست، بررسی دقیق بیماران و تجویز داروهای مناسب برای کنترل شدت بیماری و درمان آنها از وظایف پزشکان متخصص عفونی می باشد.

از آنجا که برای بسیاری از عزیزان و خانواده های آنها تردد در سطح شهر برای انجام ویزیت پزشک عفونی سخت یا ناممکن است، ویزیت متخصص در منزل می تواند بسیار موثر واقع شود.

از این رو ضمن تماس با 66920451-021 و دریافت مشاوره رایگان از مرکز آهنگ سلامت می توانید در خواست خود را ثبت کنید. همینطور با پر کردن فرم مربوطه در همین سایت، کارشناسان ما را از درخواست خود مطلع کرده و در کمترین زمان ممکن تماسی از مرکز برای هماهنگی دریافت نمایید.


درباره ما

آهنگ سلامت ارائه دهنده انواع خدمات پرستاری است.این مجموعه با داشتن پرستارانی متخصص در زمینه پرستاری کودک ،پرستاری بیمار و پرستاری سالمند توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند.
آهنگ سلامت از پرستارانی در کادر خود استفاده می کند دارای مهارت و تخصص لازم هستند تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانند آن را برطرف سازند.

آخرین مطالب علمی

تماس با ما

تلفن تماس :
989127306157+
989194578149+
 

جهت اطلاع : فعلا خدمات ما فقط در سطح شهر تهران میباشد

موقعیت ما

© مرداد 1399 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد آهنگ سلامت محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT