برای درخواست تماس بر روی آیکن بالا کلیک کنید

سلام مجموعه پرستاری آهنگ سلامت آماده پاسخگویی به سوالات شما بصورت شبانه روزی می باشد.

پشتیبانی در واتساپ
Close and go back to page

فتوتراپی نوزاد در منزل|اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد

فتوتراپی نوزاد

فتوتراپی نوزاد در منزل استفاده از نور مرئی برای درمان هیپربیلی روبینمی ( زردی ) در نوزاد است. این روش درمانی نسبتاً معمول با تبدیل بیلی روبین به ایزومرهای محلول در آب که می تواند بدون مزدوج شدن در کبد از بین برود ، سطح بیلی روبین سرم را کاهش می دهد. دوز فتوتراپی تا حد زیادی تعیین می کند که چقدر سریع عمل می کند. دوز ، به نوبه خود ، توسط طول موج نور ، شدت نور (تابش) ، فاصله بین نور و نوزاد و سطح بدن در معرض نور تعیین می شود.

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون فتوتراپی نوزاد در منزل ؛ اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد در منزل ؛ قیمت اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد  در منزل بر روی لینک زیر کلیک کرده و با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تماس با کارشناس متخصص

اثر سیستم فتوتراپی

سیستم های فتوتراپی نوزاد موجود در بازار شامل مواردی است که نور را از طریق لامپ های فلورسنت ، لامپ های کوارتز هالوژن ، دیودهای ساطع کننده نور و تشک های فیبروپتیک منتقل می کنند. مراقبت های مناسب پرستاری اثر فتوتراپی را افزایش می دهد و عوارض را به حداقل می رساند. مسئولیت مراقبت شامل اطمینان از تحویل تابش موثر ، به حداکثر رساندن قرار گرفتن در معرض پوست ، محافظت از چشم ، نظارت دقیق بر تنظیم دما ، حفظ آبرسانی کافی ، ترویج دفع و حمایت از تعامل والدین و نوزاد است.

فتوتراپی نوزاد در منزل|اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد

 

چرا فتوتراپی ؟

برخی از زردی های "طبیعی" طی یک یا دو هفته بدون درمان از بین می روند. سایر نوزادان به دلیل شدت زردی ، علت زردی یا سن کودک در هنگام ظهور زردی

به درمان احتیاج دارند.فتوتراپی نوزاد در منزل|اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد

گاهی اوقات برای کاهش زردی نوزاد با کاهش سطح بیلی روبین در خون کودک شما از طریق فرایندی به نام اکسیداسیون عکس استفاده می شود. اکسیداسیون عکس اکسیژن را به بیلی روبین اضافه می کند بنابراین به راحتی در آب حل می شود. این باعث می شود که کبد کودک شما بتواند راحت تر تجزیه و بیلی روبین را از خون او خارج کند.

فتوتراپی (نور درمانی) فرآیند استفاده از نور برای از بین بردن بیلی روبین در خون است. پوست و خون کودک شما این امواج نور را جذب می کند. این امواج نوری توسط پوست و خون کودک شما جذب شده و بیلی روبین را به محصولی تبدیل می کند که می تواند از سیستم آن ها عبور کند.

2 نوع فتوتراپی نوزاد اصلی وجود دارد.

فتوتراپی معمولی - جایی که کودک شما در زیر لامپ هالوژن یا لامپ فلورسنت قرار گرفته و چشم هایش پوشیده است.

فتوتراپی فیبروپتیک - جایی که کودک شما روی پتویی قرار دارد که کابل های فیبروپتیک را در خود دارد. نور از طریق کابل های فیبروپتیک عبور می کند و به پشت کودک شما می تابد

در هر دو روش فتوتراپی ، هدف این است که پوست کودک خود را در معرض هرچه بیشتر نور قرار دهید.

در بیشتر موارد ، معمولاً ابتدا فتوتراپی معمولی امتحان می شود ، اگرچه ممکن است در صورت تولد نوزاد نارس ، فتوتراپی فیبروپتیک استفاده شود. این نوع فتوتراپی معمولاً به مدت 30 دقیقه هر 3 تا 4 ساعت متوقف می شود بنابراین می توانید به کودک خود غذا دهید ، پوشک او را عوض کرده و به او آغوش بکشید.

اگر بعد از فوتوتراپی معمولی یا فیبروپتیک زردی کودک شما بهبود نیاورد ، ممکن است چندین فتوتراپی مداوم ارائه شود.

 


درباره ما

آهنگ سلامت ارائه دهنده انواع خدمات پرستاری است.این مجموعه با داشتن پرستارانی متخصص در زمینه پرستاری کودک ،پرستاری بیمار و پرستاری سالمند توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند.
آهنگ سلامت از پرستارانی در کادر خود استفاده می کند دارای مهارت و تخصص لازم هستند تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانند آن را برطرف سازند.

آخرین مطالب علمی

تماس با ما

تلفن تماس :
989127306157+
+982166920451
 

جهت اطلاع : فعلا خدمات ما فقط در سطح شهر تهران میباشد

موقعیت ما

© مرداد 1399 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد آهنگ سلامت محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط Ayas Web